Půjčit si peníze od kamaráda může být svazující. Opravdu dobrý přítel však leccos pochopí a dobrý dlužník zase svědomitě splácí, informuje a plní povinnosti. Na portálu LOANIS Půjčka se snažíme o podobný přístup. Zprostředkujeme vám férovou půjčku a zbavíme vás nepříjemných procesů v bance. Na druhé straně vyžadujeme otevřenost a pravdivé informace.

Optimální výše požadované částky

Doporučujeme žádat o takovou částku půjčky, kterou vyděláte průměrně za dva až tři roky. Nepůjčujte si příliš vysoké částky, vyvarujete se tím případným problémům se splácením půjčky.

Maximální roční úrok

Při každé žádosti o půjčku (aukci) vyplňujete maximální roční úrok, který jste schopni akceptovat. Čím větší úrok zadáte, tím více věřitelů o vaši aukci projeví zájem. V případě, že ke své aukci neobdržíte žádnou nabídku během 10 dnů, doporučujeme aukci zrušit a vytvořit novou s vyšším ročním úrokem nebo nižší požadovanou částkou úvěru. Nikdy však neuvádějte lživé či neúplné informace, neprojdete tak následným ověřením žadatele a může vám být do budoucna odmítnuta možnost vytvoření aukce na našem LOANIS Portále.

Informace v aukci

Při podávání žádosti o půjčku se snažte o sobě uvést co nejvíce pravdivých a úplných informací.
Věřiteli se jeho prostředky vždy nabízí snáze, když má přehled v tom, na co jeho peníze budou použity a když může sám posoudit vaši situaci a zvážit tak, zda vám má prostředky poskytnout. Nikdy však v aukci v poli Účel úvěru a Dodatečné informace neuvádějte své identifikační či kontaktní údaje. Každá aukce je anonymní!

Příjímání / Odmítání nabídek od věřitelů

Dostali jste nabídku na půjčku ve své aukci. Nabídku co nejdříve přijměte nebo odmítněte dle toho, zda vám daná nabídka vyhovuje či nikoliv. Rozhodnutí příliš neprotahujte, mohlo by se stát, že věřitel svoji nabídku stáhne, jelikož bude mít pocit, že o jeho nabídku není zájem. Jakmile nabídku odmítnete, dáte tím věřiteli signál, že pro vás jeho nabídka není zajímavá či jeho zvláštním podmínkám nemůžete vyhovět.

Zpráva od věřitele

Každý věřitel má možnost vám zaslat zprávu, ve které se vás může dotázat na případné doplňující informace ohledně vaší finanční situace či Účelu daného úvěru. Mějte na paměti, že čím více budete s odpovědí věřiteli otálet, tím více se snižuje pravděpodobnost, že od daného věřitele nabídku na půjčku dostanete. Kontrolujte si proto svou e-mailovou schránku, do které vám při přijetí jakékoliv zprávy přijde informační e-mailová zpráva.

Požádat o Půjčku